Nici PDO szybko stały się powszechnym wyborem w korektach medycyny estetycznej. Obecnie na rynku można znaleźć nowe produkty, dostosowane  do specyficznych potrzeb pacjentów i różnych obszarów ciała. Chociaż stały się one odpowiedzią na wiele problemów estetycznych związanych z utratą jędrności skóry, warto zastanowić się nad alternatywami. Needle shaping stanowi innowacyjne rozwiązanie, które w sposób bezpieczny i efektywny przywróci Twojej skórze młodzieńczą jędrność.

Czym jest Needle Shaping?

Needle shaping to nowatorska technika biorewitalizacji skóry, która bazuje na naturalnych zdolnościach regeneracyjnych organizmu. Dzięki temu zabiegowi, skóra odzyskuje jędrność, staje się napięta i wygładzona. Jest to metoda małoinwazyjna, która w bezpieczny sposób przeciwdziała oznakom starzenia się skóry. 

Needle shaping to inaczej autologiczny mikroprzeszczep włókien kolagenowych. W trakcie zabiegu stosuje się cienką igłę, znaną z akupunktury, przez którą przeprowadzany jest prąd o niskim natężeniu . Ten proces jest niemal nieodczuwalny dla pacjenta. Oddziaływanie prądu na włókna kolagenowe sprawia, że przylegają one do igły. Kiedy igła się obraca, włókna nawijają się na jej powierzchnię, tworząc struktury przypominające wrzeciono. Te struktury można precyzyjnie układać w sposób wektorowy, przeciwdziałając grawitacji. W zależności od indywidualnych potrzeb, tworzonych może być od kilku do kilkunastu takich wrzecion. Utworzona struktura doskonale podtrzymuje i wypełnia tkanki. Zaletą zabiegu jest jego naturalność, minimalna inwazyjność, brak potrzeby okresu rekonwalescencji oraz natychmiastowe rezultaty.

“ Na topie są teraz naturalne zabiegi i za tym trendem obecnie podążają gwiazdy. One już wiedzą, że medycyna regeneracyjna nie działa błyskawicznie, ale jest skuteczna i mniej inwazyjna. One chcą leczyć przyczynę wiotczenia skóry. Bo wypełniacz nie potrafi jej zregenerować, umie tylko zamaskować problem. ” Dr Tomasz Kasela

Needle Shaping czy Nici PDO?

Nici PDO składają się z polidioksanonu – materiału syntetycznego, który ulega biodegradacji w ludzkim ciele w ciągu około 200 dni. Wprowadzane do skóry przy pomocy technik chirurgicznych,  nici skupiają się głównie na maskowaniu wad estetycznych. Chociaż mogą one dostarczyć tymczasowego efektu liftingu, nie eliminują głównego źródła utraty jędrności skóry. W efekcie skóra nie odzyskuje gęstości. Needle Shaping bazuje natomiast na naturalnych zdolnościach regeneracyjnych organizmu.

W trakcie zabiegu needle shaping nie podajemy żadnych substancji pod skórę, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla osób z alergiami. Po zabiegu następuje wzrost liczby włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta, odzyskuje jędrność, sprężystość oraz młodszy wygląd. Zabieg jest bezpieczny, a ewentualne dolegliwości, takie jak delikatne siniaki czy niewielki obrzęk w miejscu wkłucia, znikają w krótkim czasie. Po zabiegu needle shaping możemy szybko powrócić do swojego normalnego rytmu życia. W przypadku nici PDO takie przejście nie zawsze jest płynne; nawet nieodpowiedni sposób leżenia podczas snu może prowadzić do komplikacji.

Nici PDO - nie zawsze dobry wybór

Niewłaściwa technika oraz brak doświadczenia w stosowaniu nici PDO mogą prowadzić do ich widoczności pod skórą. Poważne powikłania obejmują przemieszczanie się nici czy uszkodzenie nerwów. Inne potencjalne komplikacje to obrzęki, krwiaki, zakażenia, reakcje alergiczne oraz asymetria twarzy. Zabieg może nie być odpowiedni dla osób z bardzo cienką lub zbyt grubą skórą, której ciężar jest trudny do podniesienia.