logo_regenerum

Masaż limfatyczny po liposukcji

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

Rozwiejemy Twoje wątpliwości, udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania i zapewnimy pełen profesjonalizm w dyskretnej atmosferze. 

Liposukcja jest zabiegiem z rodzaju chirurgii plastycznej, polegającym na redukcji tkanki  tłuszczowej. W zależności od naszej budowy może to być brzuch, uda pośladki. Istnieją czynniki ograniczające ilość tkanki tłuszczowej jaką można z danego obszaru ciała odessać w  czasie zabiegu. 

Do masażu przystępujemy w 10-14 dobie po zabiegu, lub za zgoda lekarza prowadzącego po  tygodniu. Warunkiem koniecznym jest zagojenie się ran po kaniuli, nie może być przeciwwskazań do masażu, stanów zapalnych, podwyższonej temperatury, itd. Masaż po  liposukcji w takich przypadkach to przede wszystkim kombinacje lekkich głaskań, rozcierań i ugniatań, także manipulacje tkankami miękkimi, dopiero później można wprowadzić wibracje. Stosujemy manualny drenaż limfatyczny lub masaż odprowadzający, a następnie  masaż łącznotkankowy w celu rozmiękczenia blizn po wprowadzeniu kaniuli celem  uelastycznienia tych miejsc. 

Jak wygląda masaż?

Zabiegi wykonujemy w serii, najlepiej 3 razy w tygodniu najlepiej co drugi dzień. Z reguły  jest to od 10-15 zabiegów. Podczas zabiegów masażu po liposukcji stosujemy zasadę zwiększania intensywności oraz stopniowego opracowania tkanek miękkich. Przeciwskazane  jest stosowanie technik oklepywania. Ze szczególna ostrożnością opracowujemy wewnętrzne  strony ud ze względu na duża wrażliwość tych okolic. Masażu nie możemy wykonywać w  sytuacji jakichkolwiek komplikacji po zabiegu. Początkowo omijamy także miejsca występowania ewentualnych większych siniaków, jeśli występują, pracujemy nad nimi i obok  nich. 

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.