logo_regenerum

Botoks

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

Rozwiejemy Twoje wątpliwości, udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania i zapewnimy pełen profesjonalizm w dyskretnej atmosferze. 

Czym jest botoks?

Botoks to związek, który działa przez zmniejszenie napięcia w mięśniach odpowiedzialnych  za tworzenie się zmarszczek mimicznych, co daje efekt wygładzenia zmarszczek już istniejących i zapobiega powstawaniu nowych. 

Bardzo ważne terapeutyczne zastosowanie botoksu to leczenie bruksizmu.

Bruksizm to nadmierna i mimowolna aktywność mięśni żwaczy. Po zastosowaniu toksyny  botulinowej rozluźniamy mięśnie, poprzez blokadę neuroprzekaźnika. Dzięki temu  odczuwamy wyraźną ulgę, a zaciskanie zębów czy też zgrzytanie zębami mija.

Jak wygląda zabieg?

Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent konsultuje się z lekarzem, który ocenia stan skóry  pacjenta, określa jego oczekiwania i decyduje, czy zabieg botoksu jest odpowiedni. Zabieg rozpoczyna się od zaaplikowania kremu znieczulającego. Następnie lekarz dobiera  odpowiednią ilość toksyny botulinowej i wstrzykuje ją w skórę pacjenta. Rezultaty zabiegu  nie są widoczne natychmiastowo, ponieważ zwykle trzeba zaczekać kilka dni, aż substancja  ta zacznie działać. Wówczas stopniowo dochodzi do zmniejszenia widoczności zmarszczek.

 

Postępowanie po zabiegu

Należy pamiętać, aby po zabiegu przez 4h nie pochylać głowy, aby botoks mógł zadziałać dokładnie tam, gdzie został zaaplikowany.

Zastosowanie:

About Us
About Us

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.