logo_regenerum

Blferoplastyka i usuwanie zmian skórnych

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

Rozwiejemy Twoje wątpliwości, udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania i zapewnimy pełen profesjonalizm w dyskretnej atmosferze. 

Na czym polega zabieg?

Plexr jest urządzeniem wykorzystywanym do zabiegów stanowiącch alternatywę dla  chirurgicznej korekty opadających powiek. Plexr, czyli nieablacyjna dynamiczna  blefaroplastyka sublimacyjna została opracowana i przetestowana przez włoskich  naukowców i jest obecnie wprowadzana w najlepszych klinikach medycyny estetycznej na  świecie. Zabieg unoszący opadające powieki wykonywany jest przy użyciu niewielkiego  urządzenia Plexr, tzw. Generatora Plazmy. Plazma to zjonizowany gaz zawierający w  przybliżeniu takie same ilości ładunków dodatnich i ujemnych. Ze względu na specyficzne  właściwości nazywany czwartym (obok gazu, cieczy i ciała stałego) stanem skupienia. Dzięki  niewielkiemu łukowi elektrycznemu plazma tworzy się między końcówką urządzenia i skórą pacjenta, prowadząc do błyskawicznego odparowania zewnętrznych warstw naskórka (tzw.  sublimacja). Powoduje to silne napięcie skóry w obszarze poddanym zabiegowi, uniesienie  powiek oraz redukcję zmarszczek wokół oczu.  

Podczas zabiegu lekarz wykonuje w okolicy oczu, przy użyciu generatora, gęstą sieć punktów. Prowadzi to do silnego obkurczenia skóry, co z kolei daje efekt tzw. „otwarcia  oka”. Rezultaty widoczne są już po pierwszej wizycie. Procedurę tę można stosować w  redukcji blizn, rozstępów czy zmian skórnych, które są w pierwszej kolejności ocenione  przez lekarza. Usuwanie przebarwień z użyciem Plexr jest skuteczne nawet w przypadku  opornych plam skórnych. 

Jak wygląda zabieg?

Na początku aplikowany jest krem znieczulający. Następnie lekarz przykłada generator  plazmy na obszar zabiegowy. Procedura polega na tworzeniu niewielkich punktów na  powierzchni skóry w małej odległości od siebie.

Czas trwania zabiegu: 30-60 min  

Ilość zabiegów polecanych w serii:  zazwyczaj do osiągnięcia efektu wystarczy jeden zabieg

Postępowanie przed zabiegiem

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania.

Postępowanie po zabiegu

Skóra tuż po zabiegu jest obrzęknięta i zaczerwieniona. Zabieg wymaga ok. tygodniowej rekonwalescencji – w tym czasie na skórze powstają drobne strupki, które ciemnieją i następnie stopniowo odpadają od skóry (nie należy ich zdrapywać ani zrywać!). Aby uniknąć powikłań, w tym czasie należy bezwzględnie przestrzegać zasad pielęgnacji skóry po zabiegu z użyciem technologii plazmowej:

Aby uniknąć powikłań, w tym czasie należy bezwzględnie przestrzegać zasad pielęgnacji  skóry po zabiegu z użyciem technologii plazmowej:  

  • należy stosować delikatne środki myjące i dbać o higienę skóry w miejscu poddanym  działaniu plazmy 
  • można stosować kremy regenerujące, przyspieszające gojenie się skóry
  • przez ok. 2  tygodnie należy unikać sauny i gorących kąpieli  
  • należy przez co najmniej miesiąc chronić skórę przed słońcem, w przypadku zabiegów na  okolicę oczu zaleca się nosić okulary przeciwsłoneczne 

Zastosowanie:

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.