logo_regenerum

Autologiczne nici kolagenowe

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

Rozwiejemy Twoje wątpliwości, udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania i zapewnimy pełen profesjonalizm w dyskretnej atmosferze. 

Czym jest zabieg Needle Shaping?

Jest to zabieg, podczas którego wytwarzamy autologiczne nici kolagenowe. Urządzenie  wykorzystuje połączenie trzech prądów mieszanych, wzmocnionych wzajemnym  oddziaływaniem, które płyną przez umieszczoną w skórze igłę. Prądy te lekko wysuszają włókna skóry właściwej i sprawiają, że zaczepiają się one o igłę i razem wiążą. Następnie  owijają się wokół niej aż utworzą wrzeciono. Jest to możliwe dzięki temu, że włókna  kolagenu posiadają powłokę zbudowaną z proteoglikanów, które posiadają właściwości  biosensorów i bioprzewodników. Prądy oddziałujące z włóknami wytwarzają mechaniczne  sprzężenie igła-włókno, które umożliwia igle zaczepienie włókien. Następnie po  wyciągnięciu igieł, wrzeciona kolagenowe, które zostają w skórze zostają obudowane  kolagenem dając efekt wypełnienia i zagęszczenia skóry. 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg rozpoczyna się od nałożenia kremu znieczulającego. Następnie w skórę wbijane są igły podobne do tych stosowanych w akupunkturze. O ilości oraz rozmieszczeniu igieł decyduje zabiegowiec w zależności od tego, jakie są potrzeby skóry. Następnie pacjent bierze  do ręki elektrodę, drugą elektrodę trzyma zabiegowiec i dotyka każdej igły osobno. W tym  momencie skręcane są włókna kolagenu do momentu aż utworzone zostanie wrzeciono.  Następnie igły są usuwane ze skóry, a na skórę aplikowany zostaje tlenowy krem Karin  Herzog, który łagodzi podrażnienie skóry oraz dodatkowo dezynfekuje ją.  

Czas trwania zabiegu: 1h  

Ilość zabiegów polecanych w serii: 3-5 zabiegów  

Odstępy między zabiegami: 4 tygodnie  

Postępowanie przed zabiegiem

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania się przed.

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, dlatego należy nakładać na nią krem regenerujący.  Zaczerwienienie znika zazwyczaj po kilku godzinach od zabiegu. Na twarzy mogą pojawić się nieliczne siniaki. Przez 3-4 dni nie wystawiamy skóry na bezpośrednie działanie promieni  słonecznych, przez 4 tygodnie należy nakładać krem z filtrem spf50. Przez okres 3-4 dni nie  należy wykonywać intensywnych ćwiczeń ani korzystać z sauny oraz basenu. Po zabiegu  przez minimum 2 tygodnie nie wykonywać masażów twarzy (aby nie naruszyć wytworzonych nici kolagenowych) oraz nie pocierać intensywnie twarzy (wacikami,  ręcznikiem).  

Efekty:

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.