logo_regenerum

ACRS

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

Rozwiejemy Twoje wątpliwości, udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania i zapewnimy pełen profesjonalizm w dyskretnej atmosferze. 

Czym jest zabieg ACRS?

Jest to autologiczny zabieg, w którym uzyskujemy bogatocytokinowe serum z krwi pacjenta.
Serum to zawiera 15 razy więcej czynników wzrostu i 15 do 25 razy więcej interleukin przeciwzapalnych w porównaniu do krwi pobranej, co czyni je najbardziej wartościowym koncentratem krwi, który obecnie możemy uzyskać.
ACRS to najbardziej autologiczny stymulator tkankowy obecny na rynku.

Najważniejsze składniki autologicznego serum:

Czynniki wzrostu:

białka, które informują komórki skóry, że należy aktywować mechanizmy naprawcze, a tym samym wytworzyć nowy, zdrowy kolagen. Naturalnie czynniki wzrostu produkowane są podczas stanu zapalnego obecnego podczas urazu skóry, aby ją przywrócić do pierwotnego stanu. W przypadku zabiegu ACRS stan zapalny jest wytwarzany w próbówce, dzięki czemu całkowicie eliminujemy jego skutki uboczne, dostarczając do skóry jedynie zwielokrotnione czynniki wzrostu, które aktywują fibroblasty (komórki skóry) do produkcji kolagenu i elastyny, co przyczynia się do wzrostu elastyczności i jędrności skóry.

Interleukiny przeciwzapalne:

białka, które hamują procesy zapalne toczące się w skórze. Podczas procesu zapalnego obecnego w próbówce wytwarzają się interleukiny przeciwzapalne. W serum jest ich 15 do 25 razy więcej niż w krwi pobranej, dzięki czemu działanie przeciwzapalne jest niezwykle silne. Może ono zostać wykorzystane podczas aktywnego trądziku czy innych dermatoz, ale również w przypadku przewlekłego stanu zapalnego toczącego się na skórze, który powoduje jej przyspieszone starzenie się (tzw. Inflamm-ageing). Starzenie to jest wywołane promieniowaniem UV, silnym stresem, zanieczyszczeniami powietrza, złą dietą czy używkami, czyli czynnikami, z którymi większość z nas ma do czynienia na co dzień.

Jak wygląda zabieg?

Na początku lekarz pobiera krew, następnie jest ona przekładana do specjalnej próbówki, w której są szklane kulki. W czasie, kiedy lekarz potrząsa próbówką szklane kulki drażnią krew wywołując w niej stan zapalny. Następnie próbówka wkładana jest do inkubatora laboratoryjnego w celu inkubacji stanu zapalnego. Następnie krew jest odwirowywana, a do
strzykawki pobiera się gotowe do podania za pomocą iniekcji serum. W międzyczasie na skórę nakładany jest krem znieczulający.

 

Postępowanie przed zabiegiem

Przez kilka dni przed zabiegiem należy pić minimum 2l wody dziennie.

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, dlatego należy na nią nakładać krem regenerujący. Przez 3-4 dni nie wystawiamy skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, przez 4 tygodnie należy nakładać krem z filtrem spf50. Przez okres 3-4 dni nie należy wykonywać intensywnych ćwiczeń ani korzystać z sauny oraz basenu.

Efekty:

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.